افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی

چالش افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی

چالش نوآوری افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی

سالانه ۳۰ درصد محصولات کشاورزی تولیدشده در کشور به ضایعات تبدیل می‌شود که ۷ تا ۸ درصد آن ناشی از بسته‌بندی نامناسب است. از این‏رو حل این چالش یعنی افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی از طریق ارائه بسته‏‌بندی‏‌های نوین، گام مهمی در افزایش فروش و صادرات این محصولات محسوب می‏شود. ما در ستاد ویژه توسعه فناوری نانو به دنبال را‏ه‌‏حل‌های عملی برای «افزایش زمان ماندگاری انواع محصولات کشاورزی از طریق بهبود کیفیت بسته‌بندی» هستیم. شرکت‏‌های دانش‌بنیان، دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‏‌ها و پژوهشگاه‌ها، و سایر پژوهشگران و فناوران علاقمند می‌توانند در این چالش شرکت کنند. آن‌چه پیش رو دارید، راهنمای شرکت در این چالش است که به توصیف مساله، ملاحظات فنی، ملاحظات و معیارهای ارزیابی طرح‌ها، و فرایند و زمان‌بندی برگزاری چالش می‌پردازد.

حفاظت از انواع محصولات کشاورزی در برابر عوامل محیطی مانند گرما، نور، رطوبت، اکسیژن، میکروارگانیسم‌ها، حشرات و گرد و غبار همواره یکی از چالش‌های صنایع کشاورزی بوده و از این رو، رویکردهای مختلفی برای بسته‌بندی و پوشش‏‌دهی محصولات کشاورزی توسعه پیدا کرده است. گرچه غالباً افزایش ماندگاری محصولات کشاورزی وقتی اولویت پیدا می‌کند که پای صادرات این محصولات در میان باشد، اما وسعت کشور ما و استفاده از حمل و نقل زمینی برای انتقال این محصولات به بازار، بهبود بسته‌بندی در بازارهای داخلی را نیز به یک چالش جدی تبدیل کرده است. اما علاوه بر افزایش «زمان ماندگاری» محصولات که شاید بیشتر برای تولیدکنندگان و فروشندگان اهمیت داشته باشد، «حفظ کیفیت» محصولات کشاورزی نیز به طور جدی مورد توجه مصرف­‌کنندگان است. به این ترتیب دستیابی به فناوری بسته‏‌بندی‏‌های مناسب برای افزایش زمان ماندگاری محصولات کشاورزی همراه با حفظ کیفیت آن‌ها یک چالش جدی است.

دریافت راهنمای شرکت در چالش
piodbk8bt

بطورکلی حفظ کیفیت محصولات کشاورزی (کاهو، کلم و هسته دارها مانند هلو و شلیل)از محل تولید تا مقصد نهایی یکی از اصلی ترین موضوعات بخش کشاورزی است که تاکنون راه حل مناسبی برای آن پیشنهاد نشده است. با توجه به اهمیت موضوع و ملاحظات فنی،  راه حل هایی را برای کاهش افت کیفیت ارائه کنید.

۱. روش تولید: محدودیتی در انتخاب روش تولید وجود ندارد.
۲. مواد مصرفی: در انتخاب مواد مصرفی هیچ محدودیتی وجود ندارد. البته دردسترس بودن ماده انتخابی و گرید غذایی آن ضروری است. همچنین پیشنهادات بکارگیری مواد طبیعی و زیست تخریب پذیر، امتیاز بیشتری کسب خواهد کرد.
۳. کیفیت ماندگاری: لازم است شاخص های کیفیت محصول کشاورزی مورد نظر در طی زمان نگهداری حفظ گردد یا کمترین تغییر را داشته باشد. از آنجائیکه طیف وسیعی از محصولات کشاورزی پس از برداشت مشکل افت کیفیت دارند و با توجه به اینکه معمولاً بیشترین میزان افت کیفیت در محصولاتی از قبیل کاهو، کلم، هلو یا شلیل صورت می گیرد، محصولات مذکور از اولویت بالاتری جهت نگهداری در شرایط پس از برداشت برخوردار هستند. لازم به ذکر است در مورد بسته بندی هایی که از فناوری فیلم های پلیمری بهره می برند لازم است قابلیت حفظ کیفیت تا بیش از ۴۸ ساعت در دمای محیط و بیش از ۱۵ روز در دمای یخچال (کمتر از۵ درجه سانتیگراد) مد نظر قرار گیرد.

questions
man-with-check-sign-01

مهمترین موارد مورد نظر کمیته داوران قابلیت تجاری سازی طرح پیشنهادی و کیفیت بسته بندی(مواردی از قبیل استحکام، شفافیت، ضخامت و … ) می باشد.

زمانبندی و جوایز چالش

مرحله دوم
images

  • مهلت ارائه نمونه اولیه: متعاقبا اعلام می‌شود
  • جایزه برگزیده نهایی : ۱۰۰ میلیون ریال همراه با تسهیلات تجاری‌سازی
مرحله اول

30549298-3d-man-stepping-up-for-success-first-step-abstract-concept-over-white-background-stock-photo

  • مهلت ثبت طرح اولیه: ۵ بهمن ماه سال جاری
  • جوایز مرحله اول: ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه تکمیل مستندات فنی و اقتصادی

حامیان این چالش

51-2
photo_2016-12-04_17-12-42
photo_2016-12-04_17-12-51

تازه های وبلاگ