تولید نانو الیاف با سرعت بالا

شرکت فناوری نانوساختار آسیا برنده نخستین چالش نواوری فناوری نانو؛ ساخت نمونه آزمایشگاهی نسل جدید دستگاههای الکتروریسی

با انتخاب شرکت فناوری نانوساختار آسیا به عنوان  طرح برتر از میان طرح های برگزیده راه یافته به مرحله پایانی، نخستین چالش نوآوری فناوری نانو پایان یافت. این چالش که با هدف یافتن روشی کارا در جهت تولید انبوه نانوالیاف در ابعاد صنعتی در اردیبهشت ماه امسال کلید خورد در طی دو مرحله اجرایی شد.

در مرحله اول از میان ۳۱ ایده دریافتی، نوآوران ۹ طرح شاخص جهت داوری حضوری فراخوانده شدند که از این میان ۵ طرح واجد شرایط شناخته شده در این مرحله، ارزیابی نهایی انجام شد. در این مرحله نوآوران می بایست تا در زمان مقرر امکان سنجی تفصیلی طرح پیشنهادی خود را به همراه نمونه اولیه‏ای از آن (در صورت وجود) ارائه می نمودند. با اتمام این مهلت،  کمیته داوران نخستین چالش نواوری فناوری نانو به  ارزیابی طرح های پیشنهادی پرداختند که در نهایت طرح ارائه شده از سوی شرکت فناوری نانوساختار آسیا بر مبنای فناوری الکتروریسی دمشی به عنوان طرح برتر این دوره از برنامه چالش شناخته شد. همچنین دو طرح دیگر مبتنی بر تولید نانوالیاف به روش نیروریسی و الکتروریسی دمشی برای حمایت در جهت توسعه و تجاری سازی به واحد تجهیزات ستاد توسعه فناوری نانو معرفی شدند. شرکت فناوری نانوساختار آسیا گروه صنعتی پیشرو و شناخته شده ای در زمینه تولید دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی تمام‌ اتوماتیک الکتروریسی و نیز خطوط نیمه‌صنعتی و صنعتی تولید انبوه نانوالیاف پلیمری، سرامیکی و کامپوزیتی در ایران و خاورمیانه است که اکنون نیز بخش تحقیق و توسعه این شرکت فناور موفق به تولید نمونه آزمایشگاهی نسل جدید دستگاه های الکتروریسی با قابلیت تولید حجم انبوه نانوالیاف شده است. در این روش به منظور افزایش میزان تولید نانوالیاف در واحد زمان، از تلفیق روش الکتروریسی (نازلی و یا بدون نازل) و روش ریسندگی دمش محلول  به صورت همزمان استفاده شده است.

شایان ذکر است طرح برگزیده برنام، علاوه بر دریافت ۱۰۰ میلیون ریال جایزه نقد، از تسهیلات حمایتی ویژه ای به منظور توسعه و تجاری سازی طرح برخوردار خواهد گشت و در پروژه ‏های صنعتی کارگروه صنعت و بازار در همین موضوع مشارکت داده خواهد شد.

screen-shot-2016-12-05-at-4-48-11-pm
635978769617608866

افزایش سرعت تولید نانو الیاف

روش های تولید الیاف صرفنظر از قطر آنها به چهار گروه اصلی تقسیم بندی می شوند: ترریسی، خشک ریسی، مذاب‌‌ریسی و ژل‌‌ریسی. این چهار گروه که در اعصار مختلف صنعت نساجی و تولید الیاف، ابداع و توسعه یافته‌‌اند ، هر یک دارای مزایا و محدودیت‌‌های خاص خود هستند.بهبود ویژگی‌‌های عملکردی الیاف، فناوران صنعتی و محققان را به سمت کاهش قطر الیاف سوق داده است و در چهار دهه‌ی اخیر تولید الیاف نانومتری نتیجه همگرایی میان صنعتگران و فناوران بوده است. روش هایی مانندالکتروریسی، کشش، خودآرایی، اکستروژن و نیروریسی از جمله روش‌‌های در حال توسعه برای تولید نانوالیاف بوده که برخی در مقیاس صنعتی نیز به کار گرفته شده‌اند.
با این حال یکی از چالش‌‌های کلیدی در تولید نانوالیاف، دست یابی به روش‌‌هایی است که از سرعت و بازده کافی متناسب با تولید منسوجات صنعتی برخوردار باشند.

دانلود راهنمای شرکت در چالش

دست یابی به روش هایی که از سرعت و بازده کافی برای تولید منسوجات صنعتی برخوردار باشند.

piodbk8bt
unknown

یکی از اصلی‌‌ترین نقاط ضعف در تولید نانوالیاف پایین بودن سرعت تولید در روش‌‌های موجود است. با توجه به فرضیات و ویژگی‌‌های عملکردی مطرح شده ذیل، راه‌‌حل(یا راه حل‌‌هایی) را برای رسیدن به نرخ تولید ذکر شده ارائه نمایید.

۱- روش تولید: محدودیتی در انتخاب روش تولید وجود ندارد. روش پیشنهادی می‌‌تواند از میان روش‌‌های موجود انتخاب شود یا ابداعی باشد.

۲- ماده:در انتخاب جنس نانوالیاف هیچ محدودیتی وجود ندارد. البته شایان ذکر است دردسترس بودن ماده انتخابی ضرورت دارد.

۳- قطر الیاف:حداقل بخشی از الیاف تولیدشده باید قطری کمتر از۱۰۰ نانومترداشته باشد.

۴- شکل الیاف: نانوالیاف تولیدشده می‌‌تواند لایه‌‌ای یا توده‌‌ای باشد.

۵- وزن الیاف:وزن نانو الیاف تولیدشده باید حداقل۵ گرم در۱۰۰ سانتی‌مترمربع(در شکل لایه‌‌ای) یا ۵ گرم در هر ۱۰۰۰ سانتی متر مکعب (درشکل توده‌‌ای) باشد

۶- مدت زمان: نانوالیاف تولیدشده با قید وزنی فوق‌‌الذکر باید حداکثر در مدت زمان یک ساعت تولید شود

در مسئله دوم، هدف افزایش نرخ تولید در روش الکتروریسی است. با توجه به فرضیات و ویژگی‌‌های مطرح شده ذیل، راه‌‌حل(یا راه حل‌‌هایی) را برای رسیدن به مقصود مسئله ارائه کنید.

۱- روش تولید: روش انتخابی باید الکتروریسی باشد.

۲- ماده: پلیمر انتخابی باید حلال آلی داشته باشد. البته شایان ذکر است دردسترس بودن ماده انتخابی و حلال آن ضرورت دارد.

۳- قطر الیاف:کسری از الیاف تولیدشده باید قطری کمتر از۱۰۰ نانومترداشته باشد.

۴- شکل الیاف: نانوالیاف تولیدشده می‌‌تواند لایه‌‌ای یا توده‌‌ای باشد.

۵- وزن الیاف: وزن نانوالیاف تولیدشده باید حداقل۵ گرم در۱۰۰ سانتی‌مترمربع(در شکل لایه‌‌ای) یا ۵ گرم در هر ۱۰۰۰ سانتی متر مکعب (درشکل توده‌‌ای) باشد

۶- مدت زمان: نانوالیاف تولیدشده با قید وزنی فوق‌‌الذکر باید حداکثر در مدت زمان یک ساعت تولید شود

11578824-3d-human-charcter-holding-green-number-two-3d-render-isolated-on-white-stock-photo

زمانبندی و جوایز چالش

مرحله دوم

  • مهلت ارائه نمونه اولیه: ۳۰ مرداد ماه سال جاری
  • جایزه برگزیده نهایی چالش: ۱۰۰ میلیون ریال همراه با تسهیلات تجاری‌سازی
  • برنده نهایی: شرکت فناوری نانوساختار آسیا
مرحله اول

  • مهلت ثبت طرح اولیه: ۳۰ خرداد ماه سال جاری
  • جوایز برگزیدگان مرحله اول: ۲۰ میلیون ریال کمک هزینه تکمیل مستندات فنی و اقتصادی
  • برندگان مرحله اول : ۵ نفر

حامیان این چالش

%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%af-%d9%88%db%8c%da%98%d9%87-%d9%81%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%b1%db%8c-%d9%86%d8%a7%d9%86%d9%88